Datacolor tools

Datacolor TOOLS to łatwa w użyciu aplikacja do kontroli jakości kolorów, przeznaczona dla branż, w których dokładność barwy jest kluczowym elementem ogólnej jakości produktu. Analizuj, raportuj, komunikuj się i wizualizuj dokładne wyniki kolorów. Obiektywne tolerancje pasji/niepowodzeń i różnice kolorystyczne zapewniają stałą jakość kolorów i lepszą przepustowość.

Datacolor TOOLS – ocena jakości kolorów za pomocą różnych wzorów kolorów, grafiki i indeksów CIE, TAPPI, ISO i innych.

Datacolor SORT – zaawansowane sortowanie odcieni, grupowanie i zwężające się w celu zarządzania zmiennością kolorów w całym procesie produkcyjnym.

Datacolor MONITOR – Pomiar i raportowanie zmian barwy z boku strony środkowej w celu zapewnienia pełnej jakości kolorów.

Bezkonkurencyjna łatwość użycia

Pracuj w dowolny sposób, wyświetlając wykresy i siatki danych w panelach, które można modyfikować – bez niestandardowego programowania. Przechowuj wszystkie swoje dane w rozbudowanej bazie danych, a następnie pobierz i zarządzaj próbkami w razie potrzeby do intuicyjnego eksploratora desktopu. Dodaj do paska taśmy najczęściej używane funkcje, aby zwiększyć wydajność.
Dostosuj ustawienia, szablony i prawa dostępu w zależności od potrzeb poszczególnych użytkowników.

Wizualizacja spektralna próbek

Korzystając z kalibracji monitora za pomocą Datacolor Spyder5, można wyświetlić kolor spektralny na teksturowanych podłożach, aby uzyskać najwyższy poziom dokładności w ocenie wizualnej na ekranie. Oceniać wygląd pojedynczego koloru widmowego na wielu podłożach pod wieloma illuminantami.
Łatwo oceniaj metameryzm i wykonuj zatwierdzanie kolorów na ekranie, zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na fizyczne próbki.

Tolerancja Elastyczność i zarządzanie

 

Oznacza to nieograniczoną elastyczność w definiowaniu, wyborze i pracy z tolerancjami kontroli jakości kolorów.

Można tworzyć unikalne bloki tolerancji, a następnie automatycznie łączyć je z kolorowym przepływem pracy QC.

Można nawet łączyć różne tolerancje, takie jak CMC i indeks bieli. Pozwala to na podgląd wielu kryteriów pass/fail w jednej siatce danych.

Interaktywne wykresy analizy kolorów

Interaktywny moduł graficzny umożliwia prostą, wydajną i szczegółową analizę danych. Użytkownicy mogą wyświetlać dane graficznie w stosunku do właściwych tolerancji bez przeszukiwania menu. Każdy typ wykresu jest interaktywny, umożliwiając użytkownikowi zmianę punktów danych, iluminantów, powiększenia, orientacji i widoku 2D lub 3D. Natychmiastowa ocena nieprzyjemności koloru przy użyciu wielu obserwatorów z unikalną powierzchnią z wieloma iluminantami.