Ocena koloru na ekranie

Datacolor ENVISION zapewnia dokładność wyświetlania kolorowych próbek na skalibrowanym ekranie monitora. Dane z pomiarów kolorów są używane do szczegółowego wyświetlania obrazów i tekstur. Dzięki temu możemy ograniczyć koszty przy przesyłaniu fizycznych próbek pomiędzy firmami.

Datacolor ENVISION Pro – w pełni funkcjonalna wersja obsługująca narzędzia do rozdzielania obrazu dla zeskanowanych i sfotografowanych próbek.

Datacolor ENVISION Plus – Wszystkie funkcje Pro, ale bez możliwości tworzenia nowych substratów i obrazów.

Dokładne odwzorowanie koloru na ekranie komputera

Wyświetlaj precyzyjnie kolory na monitorze skalibrowanym przy użyciu innowacyjnych algorytmów Datacolor ENVISION oraz Datacolor Spyder5. Kolor może być dokładnie odwzorowany na wielu podłożach pod wieloma illuminantami, co ułatwia ocenę metameryzmu. Bezpośrednio na ekranie wykonaj projekt kolorów i podejmij decyzję o zatwierdzeniu, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na fizyczne próbki.

Podgląd koloru na teksturze

Dane pomiarowe dotyczące kolorów mogą być wyzwaniem do interpretacji, ale dzięki Datacolor ENVISION użytkownicy mogą wyświetlać na monitorze dokładne krzywe spektralne, aby umożliwić wizualną ocenę. Kolor może być wyświetlany na płaskiej płytce, a także może być nakładany na teksturowane podłoża lub pełną odzież w celu odtworzenia wrażenia wizualnego. Nowe podłoża lub ubrania są łatwo tworzone za pomocą skanera lub aparatu cyfrowego.

Wsparcie przy tworzeniu kolorów

Znaczna ilość czasu i pieniędzy jest marnowana na wysyłkę próbek fizycznych na całym świecie, a próbki często są odrzucane z powodu niedopuszczalnej jakości koloru. Dzięki technologii Datacolor ENVISION na skalibrowanym monitorze wyświetlane są dokładnie cyfrowe dane próbki. Decyzje o pozytywnym/negatywnym wyniku mogą być podejmowane bez fizycznej próby. Niedopuszone próbki mogą zostać odrzucone i skorygowane bez utraty zbędnego czasu.

Wizualizacja dla cyfrowego projektowania kolorów

Precyzyjny kolor na ekranie zapewnia elastyczność w projektowaniu, aby akceptować palety kolorów i dodawać lub usuwać standardy. Kolory mogą być wyświetlane na próbkach tkanin lub na całych ubraniach w celu uzyskania realistycznego oddania palety kolorów. Różnorodność nowych kolorów jest łatwa do stworzenia między dwiema istniejącymi próbkami, następnym krokiem jest zastąpienie szatą lub wzorem.